Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Zapojení naší školy do kampaně Evropský den bez aut

Zapojení naší školy do kampaně Evropský den bez aut

Zaslal petrlukas 11. září. 2020

16. – 22. září 2020 se také letos uskuteční Evropský týden mobility (ETM), jehož součástí je i Den bez aut. Děti 1. stupně ZŠ budou od 16. do 30. září 2020 uskutečněnou šetrnou dopravou do školy (pěšky, autobusem, z pod kopce pěšky) pomyslně oblékat „HADU EDU“. Dne 22. září 2020 se pak naše škola zapojí opět do ekologické kampaně „Evropský den bez aut“, kterou iniciovala Evropská komise v roce 2000 a od té doby patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy.

Vzhledem k tomu, že je naše škola zapojena do programu EKOŠKOLA a v loňském roce jsme pokračovali právě v oblasti DOPRAVA, a to také proto, že jsme se snažili přesvědčit ostatní žáky, rodiče i dospělé ve škole o důležitosti tohoto tématu, očekáváme ekologické zlepšení v této oblasti,

Doufáme, že cestu do školy zvládneme všichni tak, jak to zvládali naši rodiče.

Ekotým ZŠ a MŠ Křtiny