Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pozvánka na Josefské sympozium

Pozvánka na Josefské sympozium

Zaslal petrlukas 27. února. 2024

Vážené kolegyně a kolegové,

přijměte, prosím,  moje osobní pozvání na další ročník Josefského sympozia na Zámku Křtiny pod názvem interdisciplinární spolupráce – řešení sporů a supervize v rodinách a ve školách. Začínáme ve čtvrtek 21.3. prezentací školní mediace – zkušenosti projektů České a Slovenské republiky představí Mgr. Eva Růtová a Mgr. Dušana Bieleszová. V pátek 22.3. se PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D. zakladatelka Národního ústavu pro autismus zaměří na Úvodní povídání o poruchách autistického spektra -  co je autismus, jak se vyvíjí s věkem a jaké jsou časté mýty, které se o autismu šíří v České republice a co říkají fakta. Její kolegové Mgr. Lenka Bittmannová a Mgr. Július Bittmann pak naváží s praktickými příklady práce s dětmi a dospělými. Do diskuze se zapojí i Studenti University Pardubice obor resocializační pedagogika a Vysoké školy Ambis Praha. Rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra, závislostmi různého typu a dalšími handicapy budou sdílet své zkušenosti a příběhy v odpolední programu představení špitální činnosti Centra Sv. Bazila pod vedením JUDr. Lenky Šalamoun, Ph.D. Podnětný program při práci s dětmi s poruchami chování představí Mgr. Ivan Dubec. Praktické ukázky venku v přírodě v případě příznivého počasí budou pokračovat během soboty v rámci programu pro rodiny s dětmi.

Na sobotu plánujeme praktický workhop s Vlado Hambálkem zaměřený na supervizi v pomáhajících profesích a ve školství. V navazujícím kulatém stole se chceme zamyslet nad etickými pravidly supervizora mediace a otevřít otázku zavedení možností supervize v justičních profesích (advokáti, soudci, státní zástupci, notáři, exekutoři..), neboť každý kdo pracuje s lidmi občas potřebuje podpořit a najít způsob jak předcházet syndromu vyhoření.

Přihlášku a bližší informace najdete na www.josefske-sympozium.cz. Potěší mě, když se rozhodnete přijet sdílet s námi své zkušenosti a aktivně se zapojíte do diskuzí na daná témata.

Letošní ročník Josefského sympozia podporuje i nově vzniklý časopis Rodina. Jestliže v rámci objednávky v jejich e-shopu uvedete do poznámky kód JS 2024 přispějete zároveň ke zdaru našeho úsilí.

Předem děkuji za přeposlání pozvánky všem, o nichž si myslíte, že by je zvolená témata mohla zajímat. Zároveň děkuji za sdílení na sociálních sítích.

Těším se na setkání s Vámi

JUDr. Eva Vaňková, Ph.D.

zapsaná mediátorka