Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě - 1. a 2. třída

Škola v přírodě - 1. a 2. třída

Zaslal petrlukas 10. června. 2022

Ve dnech 30. 5. – 3. 6. 2022 vyjeli žáci 1. a 2. třídy spolu se svými učitelkami a asistentkou na pobyt v přírodě do Lesního penzionu Podmitrov.
Projekt NA TOM NAŠEM DVOŘE byl inspirován místním hospodářstvím, hlavně chovem sympatických chlupatých prasat. Žáci byli rozděleni do sedmičlenných týmů, které představovaly zaměstnance šesti farem, a za splnění různých úkolů získávali peníze, za něž pak nakupovali dobytek a drůbež na svou farmu. Kromě hlavního cíle, rozvíjet komunikační dovednosti a schopnost spolupráce, jsme se také věnovali „farmaření“, když jsme chodili přikrmovat prasátka, a pěší turistice. Na celodenním výletě, kdy jsme ušli přes dvanáct kilometrů, jsme navštívili hrad Pernštejn s krásnou věžní vyhlídkou na okolní přírodu. V oblasti sportovní jsme měli Farmářskou olympiádu a hned první den dráhu s nízkými lanovými překážkami, uměleckou oblast tentokrát zastupovala malba na kameny a dále zpěv u táboráku. Společenská oblast byla reprezentována diskotékou v maskách zvířat, které jsme si sami vyrobili.
Letošní pobyt v přírodě jsme si všichni pěkně užili. Probíhal v krásném prostředí údolíčka obklopeného smíšenými lesy, paní kuchařky nám velmi dobře vařily a také počasí nám přálo.

Zapsala Mgr. Ivana Majerová

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii