Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Exkurze do studia České televize Brno

Exkurze do studia České televize Brno

Zaslal petrlukas 13. listopadu. 2022

Dne 9. 11. 2022 jsme se třídou 9. B navštívili moderní televizní studio v Brně. Měli jsme možnost podívat se do  různých prostor -  od maskérny až například po zpravodajské studio. Prohlédli jsme si obrazovou i zvukovou režii a dále pak i prostory, kde se natáčí některé známé televizní pořady: Dobré ráno, Sama doma či populární AZ kvíz.

Exkurze byla zajímavá i z toho důvodu, že jsme si uvědomili, kolik profesí se při výrobě televizních pořadů uplatní. Třeba to mohla být pro některé z deváťáků  inspirace k volbě budoucího povolání.

Mgr. Johana Benešová

Fotografie z exkurze můžete vidět ve fotogalerii.

A nyní postřehy samotných žáků 9. B:

„Nejvíce mě zaujalo studio AZ kvízu, kam jsme se mohli podívat během pauzy v natáčení, které zrovna probíhalo. Soupeřili zde vysokoškoláci studující školu se sportovním zaměřením proti slavným osobnostem z oblasti sportu.“

„Prohlídka byla velice zajímavá, paní průvodkyně byla velmi příjemná. Dozvěděl jsem se například, jak vznikají zprávy.“

„Klidně bych tam strávil dalších pár hodin, bavilo mě to.“

„Prohlídka byla velmi zajímavá, neboť jsme se mohli podívat tam, kam bychom se normálně nedostali. Viděli jsme zákulisí, maskérnu a také jsme si mohli něco vyzkoušet.“