Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pasování žáků 1. třídy na čtenáře

Pasování žáků 1. třídy na čtenáře

Zaslal petrlukas 1. června. 2023

Středa 31. května 2023 byla pro prvňáčky slavnostním dnem. Paní knihovnice Maruška z místní knihovny chtěla pro děti uspořádat zahradní slavnost s občerstvením a přípitkem z nektaru. Na pomoc s přípravou si pozvala kouzelnou vílu. Ta ovšem při čarování něco popletla, lexikon kouzel jí spadl do hrnce a rozpadl se na spoustu malých roliček. Pohádkový pan král uvízl v labyrintu a celý pohádkový svět byl v nesnázích.
Pomoc mohli čtenáři, o kterých se ještě v pohádkové říši neví, že umí číst. A to byl ten pravý úkol pro naše prvňáčky. Každý přečetl jednu roličku z hrnce a vyřešil hádanku. Když byla vyluštěna poslední hádanka, lexikon kouzel se opět stal kouzelnou knihou, pan král našel cestu z bludiště. Naše prvňáčky za svoji záchranu odměnil. Všichni byli pasováni na čtenáře, každý dostal pěknou knížku, Pasovací listinu a odznak s nápisem „Už jsem čtenář!“
A potom už mohla začít slavnost. Všichni jsme si pochutnali na marcipánovém dortu a připili si výborným nektarem.

Moc děkujeme paní knihovnici a obecnímu úřadu za krásné dopoledne.

Zapsala: Ivana Dostálová

Fotografie z pasování můžete vidět ve fotogalerii.