Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě - 3. a 5. třída

Škola v přírodě - 3. a 5. třída

Zaslal petrlukas 22. června. 2022

Ve dnech 13. 6 - 17. 6. 2022 se žáci 3. a 5. ročníku se svými učitelkami a asistentkami zúčastnili pobytové školy v přírodě v krásném prostředí Funlandia Protivanov.

Celý týden probíhal v námořnickém duchu. Žáci byli rozděleni do čtyř pirátských týmů.

Den první:

Cestou na místo pobytu byla naší první zastávkou největší propast ve střední Evropě - tajemná Macocha. Jízda lanovkou a projížďka Punkevní jeskyní na lodičkách - to bylo pro děti bezva dobrodružství. Při túře na Koňský spád nás sice doprovázel trošku déšť, ale všechno jsme zvládli na jedničku.

Den druhý:

Výroba vlajek, pokřik, týmové hry, pěší výlet do Protivanova na zmrzlinu a večerní diskotéka. Všichni spokojeni.

Den třetí:

Naprosto úžasný den - celodenní výlet. Prvním bodem naší túry byl nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny - Skalky (735 m.n.m.) a kousek níže pramen řeky Punkvy (692 m.n.m.), kde počíná svůj tok říčka Luha. Našim hlavním cílem byl poté rybník Suchý se zaslouženou zmrzlinou.Večer proběhla oblíbená talentománie.

Den čtvrtý:

Celodenní aktivity, hry a soutěže včetně olympiády a hledání pokladu v místě pobytu.

Večer jsme si opekli špekáčky a s doprovodem kytary zazpívali písničky.

Den pátý:

Dopolední hledání tomboly, závěrečné vyhlášení vítězných týmů, balení kufrů a šťastný návrat domů.

Po celý týden jsme se všichni dobře bavili a o zážitky nebyla nouze.

Zapsala: Simona Šilhánková, asistentka pedagoga

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii.