Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků v matematické soutěži KLOKAN 2017

Úspěch našich žáků v matematické soutěži KLOKAN 2017

Zaslal petrlukas 20. dubna. 2017

Naše škola se zapojila do mezinárodní matematické soutěže KLOKAN 2017, kdy ve všech zúčastněných státech ve stejném období zasednou k řešení matematických úloh žáci rozdělení dle věku do několika kategorií.Ve školách okresu Blansko tato soutěž proběhla v pondělí 20. března 2017. Soutěžili jsme v kategoriích Cvrček (2. a 3. třída) - 47 soutěžících, Klokánek (4,a 5. třída) - 33 soutěžících, Benjamin  (6. a 7. třída) - 38 soutěžících, Kadet (8. a 9. třída) - 42 soutěžících. Velkou radost nám po zveřejnění výsledků za celý okres Blansko udělala kategorie Cvrček, kde  z celkového počtu 618 soutěžích žák naší 3. třídy Ondřej Dvořák získal 2. nejvyšší bodové ohodnocení, a také kategorie Kadet, kde z celkového počtu 344 soutěžících získal žák naší 9. třídy Dalibor Kříčka 5. nejvyšší bodové ohodnocení a žákyně 9. třídy Alena Jelínková 6. nejvyšší bodové ohodnocení. Žákům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.