Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě - 2., 3. a 5. třída

Škola v přírodě - 2., 3. a 5. třída

Zaslal petrlukas 19. června. 2023

Ve dnech 12. – 16. června 2023 vyjeli žáci 2., 3. a 5. třídy spolu se svými učitelkami a asistentkami na pobyt v přírodě do RS Sloup.

Projekt PO STOPÁCH DINOSAURŮ byl inspirován návštěvou Dinoparku ve Vyškově. Žáci byli rozděleni do pěti devítičlenných týmů, které se snažily zachránit dinosauří vejce před stoupající vodou. Kromě hlavního cíle, rozvíjet komunikační dovednosti a schopnost spolupráce, jsme se také věnovali „archeologii“, když jsme vykopávali dinosauří kosti a  následně vytvářeli katalogové listy nově nalezených dinosaurů, a také pěší turistice. Na celodenním výletě, kdy jsme ušli přes osm kilometrů, jsme navštívili lanové centrum Velká dohoda v Holštejně, kde jsme skoro všichni zdolali vysoké lanové překážky. Podívali jsme se také do Sloupsko-šošůvských jeskyní proslulých archeologickými nálezy neandrtálců. V oblasti sportovní jsme měli Dinosauří olympiádu, uměleckou oblast tentokrát zastupoval zpěv u táboráku. Společenská oblast byla reprezentována Talentmánií, kde mohl každý předvést své schopnosti a dovednosti.

Letošní pobyt v přírodě jsme si všichni pěkně užili. Probíhal v rekreačním středisku s perfektními sportovišti, paní kuchařky nám velmi dobře vařily a také počasí nám přálo.

Zapsala: Mgr. Ivana Majerová

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii.