Měsíc duben

Začátek měsíce dubna byl ještě v očekávání velikonočních svátků, které se promítalo do hodin výtvarné výchovy a praktických činností.

DSC00614.JPGDSC00625.JPG

Úkolem naší třídy předešlého měsíce bylo postarat se o úklid okolí školy. Kvůli nepříznivému deštivému počasí jsme takto učinili až na začátku měsíce dubna.

ÚKLID 4. třída.JPG

V přírodovědě jsme probírali ekosystém park, a tak využití zámeckého parku ve Křtinách se nabízelo k pochopení a vnímání tohoto učebního celku.

DSC00617.JPG

Třídnická hodina tohoto měsíce byla zaměřena na týmovou spolupráci, s kterou si dva týmy bez problému a po svém poradily a patřičně si ji užily a výsledek týmové práce byl překvapující.

DSC00622.JPGDSC00620.JPG

20. dubna jsme oslavili s předstihem Den Země projektovým dnem napříč všemi ročníky. Letošní akce byla zaměřena na jídlo, které je jedním z témat programu Ekoškola a jehož plýtvání je zároveň globální problém. Děti ve skupinách absolvovaly v blízkém okolí školy 8 stanovišť a plnily úkoly zaměřené na téma JÍDLO.

DSC00627.JPG