Prosinec 2022

Prosinec nám přinesl nejen sníh a dárky, ale i  spoustu společných zážitků! Pojďme se podívat, co všechno se dělo.

1. 12. nás přišla v rámci třídnické hodiny navštívit paní učitelka Teremová – cílem bylo promluvit si jednak o zhlédnutém filmu o šikaně, jednak o určitých problémech mezi spolužáky. Snad se nám povedlo je alespoň zčásti vyřešit.

5. 12. v pondělí se konala dějepisná olympiáda na téma komunismus. Děkujeme všem zúčastněným!

8. 12.  ve čtvrtek k nám přijeli manželé Motani se svou novou přednáškou nesoucí název Velké Safari. Viděli jsme, jak navštívili hravé opičky, místní podniky, ale i jak je v autě přepadli a okradli zloději. Ke konci jsme měli možnost získat za správné odpovědi na položené otázky malé odměny.

14. 12. ve středu večer, kdo chtěl,  tak ten mohl jet na divadelní představení Saturnin do Mahenova divadla v Brně, v doprovodu paní učitelky Benešové a paní učitelky Tomkové. Jeli jsme  skoro celá třída v pozdních večerních hodinách, kdy ten den navíc ještě hustě padal sníh, takže tomu dodal správnou atmosféru. Rozhodně jsme si akci moc užili!

Také se konalo školní kolo biologické olympiády, opět děkujeme zúčastněným a gratulujeme postupujícím do dalšího kola!

15. 12. ve čtvrtek přijely dvě paní z Kanady a USA se svým anglickým divadelním představením, které se konalo v tělocvičně během jedné vyučovací hodiny. Úsměv z tváří nám nezmizel – zapojovaly nás do nejrůznějších her, bylo jim skvěle rozumět a nepostrádaly smysl pro humor. Opět mockrát děkujeme!

19. 12. jsme se opět potkali s našimi malými kamarády z první třídy. Uskutečnili jsme u nich čtenářskou dílnu, při které jsme jim přečetli příběhy Ámosova ovečka a Vánoce v Bullerbynu. Společně jsme pak k těmto textům plnili různé úkoly. Na závěr jsme si zazpívali vánoční koledy, a to dokonce s doprovodem houslí a příčné flétny.

20. 12. v úterý se konal speciální den vymyšlený školním parlamentem: Den plyšáků. Vtip spočíval v tom, že jsme si mohli donést jakéhokoli plyšáka a strávit s ním celý den při vyučování i o přestávkách. Určitě se to všem žákům líbilo, takových dnů by bylo potřeba více :).

21. 12. ve středu nás čekalo zakončení třídní vánoční besídkou, kde se rozdávaly dárky, pojídalo cukroví a jiné dobré jídlo, (došlo i k namixování coly s džusem). Nakonec jsme se podívali na film Obecná škola od Jana Svěráka.

Doufáme, že jste i vy vstoupili do nového roku s elánem a motivací!

Vaše 9.B.

20221219_112725.jpg