• Každé dítě je jiné, má jiné emoce a jinak se na školku adaptuje. Doporučujeme, abyste méně přizpůsobivé děti nechávali z počátku ve školce jen do oběda.

• Není vůbec na škodu, když si děti z počátku (cca 14 dní) budete brát po obědě, aby si plynule zvykly na nový režim a pravidla.

• Ujišťujte děti, že jdou do školky pouze na určitou dobu a že se pro ně vždy vrátíte.

• Mluvte o školce hezky a nestrašte děti školkou ani paní učitelkami. Školka není za trest, ale za odměnu.

• Věty typu: "Počkej, ve školce ti nikdo pomáhat nebude", "Řeknu to na tebe paní učitelce a uvidíš, ta ti dá" nebo "Jestli budeš zlobit, nechám tě ve školce spát" atd. jsou opravdu nevhodné a v dětech to vyvolává negativní pocity ke školce.

• Doveďte své děti až ke své třídě a učte je pozdravit se s paní učitelkou.

• Zkraťte dlouhé loučení, ujistěte dítě, že se vrátíte a raději rychle odejděte. Přehnaně dlouhé loučení většinou k ničemu dobrému nevede.

• Pokud dítě pláče, vyhněte se postávání pod okny a mávání dítěti. Pro děti pohled na rodiče jenom podporuje stesk. V tomhle případě platí "SEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI" a věřte, že paní učitelky se o Vaše dítě postarají, jak nejlépe dovedou.

• Voďte děti do školky pouze zcela zdravé! Soplíky ani kašel do školky také nepatří. Dítě se pak ve školce trápí, není mu dobře a může také nakazit kamarády i paní učitelky. Buďme ohleduplní!

• Vše, co potřebujete, komunikujte přímo s paní učitelkami ve Vaší třídě. Jestli máte nějaké požadavky nebo pochybnosti, můžete se na ně s důvěrou obrátit.

• Pokud se Vašim dětem hned vše nedaří, dejte jim i nám dostatek času adaptovat se. Nezaujímejte ke školce negativní postoj a buďte tolerantní.