MAMINKO, TATÍNKU, UČTE MĚ SAMOSTATNOSTI. BUDE SE MI LÉPE DAŘIT A BUDU SE I CÍTIT LÉPE. POMOZTE MI, ABYCH VŠE DOKÁZAL SÁM A UMĚL SE O SEBE POSTARAT IKDYŽ ZROVNA NEJSTE SE MNOU.

CO BYCH MĚL UMĚT PŘED NÁSTUPEM DO ŠKOLKY:

• zvládat základní hygienické návyky (včas si říct - plenky do MŠ nepatří, umývat si po toaletě ruce mýdlem, utírat se do ručníků, předškolní děti by si měly být schopné samy utřít zadeček)

• být samostatní při oblékání (dokázat poznat si svoje oblečení - raději mít vše podepsáno, dokázat si obout papučky, boty - s tkaničkami pomůžeme, umět oblékat a svlékat tričko, kalhoty, ponožky - paní učitelky jsou vždy nápomocné, ale děti by měli mít snahu dokázat to samostatně)

• ovládat základy kultury stolování (umět pít z hrníčku/skleničky, samostatně jíst lžící, předškolní děti příborem, při jídle v klidu sedět za stolem)

• mít osvojené základní zdvořilostní návyky (umět bez vyzvání pozdravit, poprosit, poděkovat)

Nelámejte si hlavu s tím, když Vaše dítko ještě vše dokonale neumí nebo samostatně neovládá. Od nástupu do školky až po její ukončení uplyne ještě dlouhá doba a věříme, že se vše naučí. Buďte s dětmi trpěliví, ale i důslední a vše poctivě nacvičujte. Neulevujte dětem a nedělejte věci za ně. Odměnou Vám bude samostatné dítě co si se vším poradí.