Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Adaptační pobyt žáků 6. ročníku

Adaptační pobyt žáků 6. ročníku

Zaslal petrlukas 5. října. 2023

Letos jsme se na adaptační kurz vydali v termínu 25. -27. 9. 2023, a to do kempu Baldovec. Zde jsme absolvovali bohatý program, který zahrnoval například seznamovací hry, střelbu z luku, překonávání překážek v lanovém centru nebo lezení po horolezecké věži.
Pro mnoho dětí byl pobyt ve výškách velkou výzvou, ale všichni překonávali sami sebe.
Kromě tohoto programu s instruktory z Baldovce jsme stihli i mnoho dalších aktivit, jako například večerní stezku odvahy či pěší pochod na Holštejn, kde jsme navštívili tajemnou jeskyni Hladomornu a našli zde malý poklad.
Adapťák určitě splnil svůj účel, protože při všech těchto adrenalinových aktivitách jsme měli možnost se navzájem lépe poznat, a to jak žáci mezi sebou, tak i žáci a učitelé.
Teď už trochu víme, co od sebe můžeme očekávat, mnozí si našli nové kamarády, zažili spolu legraci. Myslím, že pozitivní atmosféra kurzu je znát i v následujících příspěvcích, které po akci napsali sami šesťáci:

„Adapťák byl skvělej. Hodně jsem poznala svou třídu, ale zároveň jsem poznala i 6. B.“

„Vařili dobře a to mě celkem překvapilo. Taky jsme měli super instruktora Jardu.“

„Když jsem lezl v pneumatikách, bylo to dost na odvahu. Nahoře jsem se celkem bál, ještě ke všemu, když vás jistil spolužák, bylo to hodně o důvěře, ale všichni to zvládli!“

„Líbily se mi snídaně, hlavně když jsem si mohl dát pět párků s kečupem…“

„Naše večerní hoňko-schovka byla zábava, a to velká. Užili jsme si to s klukama i s holkama.“

„Na adapťáku byla sranda a ten smažák na Holštejně byl vynikající.“

„Nejvíc mě bavila stezka odvahy, kde se nás nakonec sešlo šest a na konci jsme na ostatní bafali.“

„Jsem ráda, že jsem jela a taky děkuji paní učitelkám a asistentkám za to, že to tak dobře zařídily.“

My děkujeme za uznání a budeme se se šesťáky těšit na další společné zážitky.

Zapsala: Johana Benešová

Fotografie z adaptačního pobytu můžete vidět ve fotogalerii.