Klasifikace v AJ ve školním roce 2023/2024

Vyučující: Mgr. Dagmar Tomková, Mgr. Zuzana Toušková

Pomůcky:učebnice Project, pracovní sešit, sešit- Grammar, slovníček

Hodnocení: výsledná známka za každé pololetí bude zahrnovat:

• Čtvrtletní/pololetní písemné práce – vždy budou ohlášeny týden dopředu, témata pro opakování budou zapsána ve školním sešitě a v Edookitu a společně zopakována.

Jednotné hodnocení písemných prací:

90% - 100%

75% - 89%

50% - 74%

25% - 49%

0% - 24%

• písemné zkoušení (slovní zásoba, gramatika, překlad, porozumění)
  • ústní zkoušení (mluvení, slovní zásoba, fráze, četba, překlad)
  • tematické prověrky – po ukončení každého tematického celku/lekce
  • projekty (samostatné práce po probrání každé lekce)

Známky z výše uvedených aktivit budou vždy zapsány v Edookitu. Tyto známky budou mít hlavní vliv na celkové hodnocení žáka z předmětu.

Dále budeme hodnotit následující aktivity, z nichž budou známky zapsány v sešitě žáka nebo pouze v klasifikačním sešitě učitele:

• aktivita v hodině, úkoly navíc
  • domácí úkoly – splnění úkolu
  • zapojení do soutěží a výsledky soutěží
  • předložení slovníčku ke kontrole (po ukončení lekce) do předem stanoveného data
  • V letošním školním roce budeme pracovat s portálem umimeto.org - dobrovolná práce 1x za měsíc. Na začátku školního roku žáci dostanou svá přístupová hesla a společně se přihlásí.

Hodnocení v Edookitu

• 1,5      čtvrtletní a pololetní písemné práce
  • 1         tematické písemné práce
  • 0,5      písemné práce, projekty, slovní zásoba
  • 0,3      skupinová práce, samostatná práce, slovníček

• Výsledná známka NENÍ aritmetickým průměrem známek za jednotlivé aktivity – hlavní důraz bude kladen na výsledky čtvrtletních/pololetních písemných prací a tematických prověrek.

Důležitá pravidla:

• V případě, že žák nebude probíranému učivu rozumět, je třeba se včas obrátit na vyučující s žádostí o pomoc.
  • Pokud bude žák hodnocen z tematické prověrky známkami 4 nebo 5, bude mít možnost psát opravnou prověrku. Na termínu přezkoušení se samostatně domluví s vyučujícím. Do klasifikace se počítají obě známky.
  • Testy budou uloženy ve škole jako doklad o práci žáka, k nahlédnutí budou v době konzultačních hodin.
  • Pokud bude absence žáka dlouhodobější, je třeba vyučujícího včas kontaktovat a domluvit se na způsobu doplňování zameškaného učiva, a to již po dobu žákovy nepřítomnosti. Doplněné učivo předloží žák po návratu do školy.