MĚSÍC ZÁŘÍ

Tak je za námi první školní měsíc, který bývá ve škole ve znamení rozjezdu a vzpomínek na uplynulé prázdniny.

Po prázdninách, které podle ohlasu dětí byly opravdu vydařené, jsme naštěstí všechno nezapomněli, a tak bylo na co navazovat. Jak na přátelství, tak na naše nabyté vědomosti z 3. třídy. A už jsme ČTVRŤÁCI.

Přivítal nás opět náš maskot pes Alík, který nám ráno píše dopisy a dává nám hádanky. Protože jsme ŠPIÓNI, pátráme, luštíme a řešíme různé zapeklitosti. Odměnou nám jsou kartičky pejsků, které sbíráme a vyměňujeme. Máme i PSÍ PASY, do kterých si zaznamenáváme naše úspěchy v českém jazyce a matematice a očekáváme po jejich vyplnění odměnu od rodičů.

Nově (dobrovolně) plníme CESTOVATELSKÉ KVÍZY a pokoušíme se zvládat JAZYKOLAMY.

Vytvořili jsme si i pravidla naší třídy, které jsme si odhlasovali a budeme se snažit je dodržovat, abychom se ve třídě cítili dobře a bezpečně.

22. září jsme si připomněli první podzimní den – oranžovým dnem. Tento den proběhl i pod patronátem Ekoškoly jako „Den bez aut“, kdy se děti dopravily do školy šetrným způsobem – pěšky nebo veřejnou dopravou. Všechny děti to zvládly na jedničku.

DSC00469.JPG

Výtvarná výchova byla jednak v duchu zapojení se do výtvarné soutěže  ke „Dni Křtin“, ale nezapomněli jsme ani na téma podzimní – HOUBY, byly letos v září opravdu všude i u nás ve třídě.

DSC00482.JPG

Každý měsíc si děti budou v tomto školním roce připravovat referáty týkající se určitých zajímavých míst ČR  a vybarvovat si postupně jednotlivé kraje, v nichž se nacházejí.  V měsíci září to byly hrady, většinu z nich děti samy navštívily - není nad vlastní zkušenost!

IMG_20220930_105819 (1).jpg

Měsíc září byl pro nás úspěšný i ve sběrové soutěži papíru, kdy se naše třída umístila na druhém místě. Díky patří hlavně rodičům.