Po pěti letech se Ekotým naší školy rozhodl zopakovat sběr starých mobilních telefonů a na období 1. – 11. února 2022 vyhlašuje "Dny činu". Sbíráme všechny staré a již nepoužívané telefony, funkční, nefunkční i zcela rozbité. Sběrové krabice budou nachystány v kabinetech všech třídních učitelek. Podle posledního průzkumu, který se u nás prováděl, vyšlo najevo, že kdyby Češi odevzdali k recyklaci všechny mobily, které leží bez užitku doma, nemuselo by se zbytečně vytěžit 2800 kg stříbra, 272 kg zlata a 11,6 tun mědi. Proto se zkusme všichni společně zamyslet, zda by nestálo za to, znovu prohlédnout zásuvky, odevzdat nepoužívané mobily k recyklaci a přihlásit se tak svým jednáním k odpovědnosti za budoucnost naší planety.

A JAK TO DOPADLO?
Podařilo se jich nasbírat 73,

což je skoro přesně dvakrát více než při stejné akci před pěti lety.
Jsme rádi, že jsou mezi námi žáci, kterým není lhostejná budoucnost naší planety, a doufáme, že při příštím sběru se zapojí i více žáků druhého stupně.
Všem, kteří telefony přinesli, velmi děkujeme.