Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Dyslexiáda 2024 - Cesta vesmírem

Dyslexiáda 2024 - Cesta vesmírem

Zaslal petrlukas 25. května. 2024

V pátek 24. 5. 2024 jsme se s našimi žáky vypravili na základní školu ve Sloupě, kde na nás čekala vesmírná olympiáda. Plní očekávání, dobré nálady a s chutí vyhrát jsme začali cestovat vesmírem. Bohužel vesmír nás zalil intenzivním deštěm a akce se musela přemístit do vnitřních prostor školy. To ale nikomu nevadilo a i nadále jsme bojovali o co nejlepší umístění.
        Skupinku mladších žáků tvořilo družstvo dvou chlapců ze 4. třídy a jedné dívky a jednoho chlapce z 5. třídy. Starší družstvo bylo složeno ze dvou dívek a jednoho chlapce ze 7. B třídy a jedné žákyně ze 7. A třídy.
       Všichni bojovali, snažili se ze všech sil a to se také projevilo na výsledku – mladší žáci získali krásné 3. místo. Starším žákům vítězství uniklo jen o malý kousíček a odjížděli se stříbrnou medailí. Po společném klání se šli žáci občerstvit. Skvělý libový párek a malinovka byla příjemnou odměnou. Pak se žáci znovu pustili do soutěžení, nyní už každý sám za sebe. Deštivé počasí vydrželo až do konce našeho klání, ale i tak se už nyní těšíme, až se za rok zase sejdeme a společně vyhrajeme Usmívající se.

Všem žákům děkuji nejen za krásné umístění, ale hlavně za týmovou hru, spolupráci, fair play, dobrou náladu a vzorné chování doprovázené skvělým zpěvem a tanečky.

Zapsala: Mgr. Olga Teremová

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii.