Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Projekty školy > Školní rok 2014 2015 Můj nový kamarád

Pokračování projektu „Můj nový kamarád“

Dne 12. listopadu se žáci I. a IX. třídy opět setkali. Tentokrát v keramické dílně, kde společnými silami hnětli, váleli, vyřezávali a zdobili vánoční kapříky z keramické hlíny.

Dne 19. listopadu proběhl společný oběd prvňáků a deváťáků, který proběhl netradičním způsobem. Kamarád z deváté třídy se postaral o svého mladšího kamaráda. U oběda se pak probírala společná témata jako škola, koníčky,Vánoce a další. Všichni se těšíme na další společná setkání.
Viz. Fotogalerie

Dne 4. března se setkali kamarádi první a deváté třídy, tentokrát v hodině praktických činností. Vzhledem k tomu, že jsou prvňáci námořníci, přišli je deváťáci naučit skládané lodičky a parníky z papíru, které se pak společnými silami pokusili umístit na připravená moře. Děti pracovaly se zájmem a chvílemi nebylo zcela jasné, kdo pomáhá komu, ale důležitý byl výsledek a  radost se vzájemného setkání.
Viz. Fotogalerie